این مطلب ۳۲۰ بار خوانده شده
حضور مسئول بسیج سازندگی کشور در زائر سرای امام رضا(ع) زاهدان

بازدید سردار غلامی از نحوه ارائه خدمات جهادگران خادم در زائر سرای امام رضا(ع) شهرستان زاهدان

مسئول سازمان بسیج سازندگی کشور از نحوه ارائه خدمات جهادگران بسیجی در زائر سرای امام رضا(ع) بازدید کرد
فارسی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج مساجد و محلات،

 

سردار نعمان غلامی مسئول سازمان بسیج سازندگی کشوردر گفتگو با خبرنگار بسیج  مساجد واماکن متبرکه از سیستان و بلوچستان اظهار داشت : زیارت اربعین در فرهنگ مسلمانان جایگاه خاصی دارد و اعزام زائران غیر ایرانی به سیستان و بلوچستان وکشور موقعیت وجایگاه ویژه ای بخشیده است.
وی به پیشینه خدمت رسانی اهل سنت ومحبت آنها به اهل بیت عصمت وطهارت اشاره کرد و گفت: زائر سرای امام خامنه ای موقوفه امام رضا(ع) پشم اندازی نورانی ومعنوی را برای آیندگان ترسیم کرده واثرات مثبت وسازنده ای را به دنبیال خواهد داشت.
وی به اتحاد ،همدلی و انسجام شیعه وسنی در استان اشاره کرد وافزود: در ایام عزاداری امام حسین(ع)همه مردم از تمامی اقشار خود را خادم زائران حسینی پاکستانی می دانند و با حضور در موکب های راه اندازی شده عاشقانه با دل وجان پای کار آمده اند ودرحال تکریم وخدمت رسانی به آنها هستند.
سردار غلامی وحدت و یکپارچکی مردمک استان سیستان و بلوچستان را فرهنگی اررشمند وماندگار عنوان که این مهم دشمنان را مایوس می کندنام بردو بیان کرد:در راستای تکریم وخدمت رسانی بهتر به زوار حسینی هر شب بیش از ۳۰۰ خادم افتخاری از نیروهای مردمی وبسیجیاندر زائر سرای موقوفه امام رضا(ع)شهرستان زاهدان وبیش از ۱۰۰ نفر در موکب امام خمینی میر جاوه پای کار آمده وخدمت رسانی می کنند.

وی با اشاره به اینکه بسیجیان جهادگر همه همت خود را برای خدمت به زائران بکار بسته اندافزود: پایگاه های اهل بیت محلی برای انسان سازی و ارتقا معنوی افراد هستندو عظمت و جایگاه اهل بیت را به نمایش می گذارد .

وی تصریح کرد: مرزی بودن استان یک نعمت محسوب می شود زیرا افتخار میزبانی از زائران کشور همسایه نصیب مردم شده است .

وی ادامه داد: زائر سرای امام رضا (ع) توقفگاه و مامنی برای زائران است تا لحظاتی را در آن به استراحت بپردازند و مورد پذیرایی خدام قرار گیرند،این ظرفیت فرهنکی با همت اداره اوقاف و امور خیریه ایجاد شده است.

وی با اشاره به توسعه خدمات دهی به زوار خاطرنشان کرد :جریان های مخالف اهل بیت از این همه شور و اشتیاق واهمه دارند و به این نتیجه می رسند که هیچ قدرتی توان مقابله با اهل بیت را ندارد.

غلامی گفت : جمهوری اسلامی کارنامه درخشانی در تکریم زائران اهل بیت دارد و این موفقیت مرون مشارکت دستگاههای مختلف و جهادگران بسیجی در کشور است.
وی با تاکید بر این مطلب که سازمان اوقاف وامورخیریه استان دارای پتانسیلهای بسیار عالی برای خدمت رسانی به مردم است وسال به سال این خدمات در حال ارتقاء وافزایش است بیان کرد: اداره اوقاف پایگاه همبستگی است وجویباری است که آب در یک منطقه نیازمند وتشنه وارد شده تا منطقه را سیراب کند.
این مسئول اظهارداشت:در سالی بیش از ۲۰ هزار زائر وارد استان می شوند واین خدمات رسانی باذ استفاده از توان نیروهای مردمی در حال انجام است که حضور مردمی در این زائر سرا ها تهدیدی برای خنثی سازی دشمنان است .
وی خاطر نشان کرد:آنچه ما امروز در این استان شاهدیم عشق و دلدادگی مردم به اهل بیت است که زمان و مکان وقومیت نمی شناسد واین عشق ودلدادگی به اهل بیت رمز ماندگاری اسلام است.
وی در پایان یاد آور شد:بسیج و اداره اوقاف با نگاه مردمی وتقویت این فرهنگ و باور در جامعه گام بر داشته وکار می کند که بیشترین زحمات اوقاف در زمینه توسعه وکیفی سازی اراده خدمات به زائران مظلومی است که مظلومیت بر آنها حائز شده است.
گفتنی است : ۱۸ گروه جهادی در قالب ۴۳۰ جهادگر شیعه و سنی در مرز میرجاوه و زائر سرای امام رضا شهرستان زاهدان توفیق خادمی به زوار حسینی پاکستانی را دارند .

 

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.