این مطلب ۲۶۸ بار خوانده شده
مدیر کل تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان

اوقات فراغت آینه تما‌م نمای فرهنگ یک جامعه است

مدیر کل تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان گفت:مساجد پیش قراولان بهینه سازی اوقات فراغت جوانان است که در این راستا تابستان امسال بیش از ۱۰۰طرح بوستان معرفت در استان اجرا خواهد شد.
فارسی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج مساجد و محلات،

به گزارش خبرنگار بسیج  مساجد ومحلات از  زاهدان به نقل از روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان، حجت‌الاسلام عیسی بزمانی، مدیر کل تبلیغات اسلامی استان سیستان و بلوچستان گفت: اوقات فراغت به‌ عنوان یک پدیده فرهنگی، اجتماعی که در ابعاد مختلف اقتصادی، سیاسی و مؤثر است، موضوع مشترک بین تمام اقشار جامعه است.

 

وی اظهارداشت: ویژگی‌های نهفته در اوقات فراغت عاملی است که از یک سو مورد توجه و عنایت دست‌اندرکاران تعلیم و تربیت و مسئولان امور فرهنگی و از طرف دیگر روان‌ شناسان و جامعه‌ شناسان قرار می‌گیرد به طوری که بسیاری از کارشناسان معتقدند اوقات فراغت آینه تما‌م نمای فرهنگ یک جامعه است.

وی افزود:  چگونگی گذراندن اوقات فراغت افراد یک جامعه تا حد زیادی معرف ویژگی‌های فرهنگ آن جامعه است و از این نظرگاه کوشش برای شناسایی و چگونگی گذراندن اوقات فراغت در یک جامعه یا یک گروه اجتماعی حائز اهمیت و اعجاز ویژه‌ای است.

عیسی بزمانی بیان کرد: با توجه به ابلاغیه‌ها و دستورالعمل‌های ارسالی از تهران و برگزاری جلسات برنامه ریزی در مرکز استان، مقرر شده تا برای تابستان امسال و در قالب طرح اوقات فراغت، بالغ بر ۱۰۰ بوستان معرفت، محافل انس با قرآن کریم، گفتمان‌های دینی، جلسات پرسش و پاسخ و رفع شبهات برگزار شود.

وی ادامه داد: این ایام فرصت بسیار خوبی برای یادگیری آموزش‌های قرآنی است که این موضوع نیز در دستور کار قرار گرفته و موسسات قرآنی سراسر استان نیز آماده ارائه آموزش‌های مختلف قرآنی با بهره گیری از اساتید مجرب می‌باشند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان با اشاره به فعالیت ۱۵۰ روحانی مستقر در استان بیان کرد: روحانیون در این ایام فعالیت‌های قرآنی، فرهنگی و در کل کار تبلیغ دین را پیگیری خواهند کرد.

این مسئول تاکید کرد: برگزاری بخش اعظمی از برنامه‌های تابستان امسال به خصوص برنامه‌های قرآنی در مساجد حاشیه ۵ شهر استان برنامه ریزی شده و امیدواریم مردم و به ویژه جوانان نیز بهره لازم را از این بر نامه ها ببرند.

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.