شناسه : 46596
یکشنبه, 11/05/1399 - 09:37
نویسنده : sistan
با کوهی از اراده و همت میسر می شود؛

ایجاد کارآفرینی و اشتغال، برای بانوان سرپرست خانوار و بد سرپرست

نازبانو کلکلی، کار آفرین نمونه بسیجی شهرستان ایرانشهر گفت: سال جهش تولید سالی برای خودکفایی و گسترش کارگاه های تولیدی است تا خودمان تولید کننده وخود کفا باشیم.

به گزارش پهره؛ ناز بانو کلکلی، یک بسیجی با همت و تلاشی ستودنی خود علاوه بر این که تعاون و همکاری را به نمایش گذاشته، به اقتصاد مقاومتی نیز در عمل عینیت بخشیده و به یک کارآفرین نمونه تبدیل شده است.

ناز بانو کلکلی، بانوی بسیجی کارآفرین در شهرستان ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار ما بیان کرد: از سال ۶۶ به بعد به محض گذراندن دوره ها و آموزش هایی که لازمه اشتغال زایی بودند، مشغول ایجاد شغل درآمدزایی در زمینه سوزن دوزی شدم.

وی افزود: در آن زمان وارد بسیج شدم و توانستم کارگاهی در کلاتان بمپور به نام صنعتگران سوزن دوز بلوچ تاسیس کنم و با گذاشتن دوره ها و آموزش هایی در زمینه سوزن دوزی برای بسیجیان ایجاد شغل داشته و گواهینامه مهارت برای آنان صادر تا بتوانند به وسیله آن برای گرفتن وام اقدام کنند و این کار روزنه کوچکی برای ایجاد کارآفرینی کوچک خانگی و ایجاد در آمد، برای بانوان شهرستان ایرانشهر محسوب شود و سپس کارهای تولیدی شان را من می خریدم و به بازار عرضه می کردم.

این بانوی کارآفرین بسیجی ادامه داد: بیش ترین هدف بنده ایجاد اشتغال و کار آفرینی برای بانوان بی سرپرست و بد سرپرست بود که بتوانند منبع در آمدی برای گذراندن زندگی خود و فرزندانشان داشته باشند.

وی اضافه کرد: در کنار کارگاه تولیدی سوزن دوزی و حصیر بافی، خانه بومی گردی در شهرستان بمپور را راه اندازی کردم که به گردشگران با هزینه بسیار اندک و جزئی خدمات ارائه می دهد.

این کارآفرین بسیجی در ادامه، عنوان کرد: کارها و اثرهای سوزن دوزی کارگاه ما تک بوده و الگوی تولید آن ها به چند سال قبل بر می گردد، یعنی آن زمان ها که شاهزادگان از این گونه لباس ها که بدون طرح و نقشه ای دوخته می شد، استقبال می کردند و تفاوت تولیدات جدید امروزی این است که بروز رسانی شده و به بازار عرضه می شوند.

کلکلی گلایه ای از مسئولین داشت و گفت: زنان کار آفرین با مشکل سرمایه روبرو هستند، چرا که کننده کار ما هستیم، برای گسترش کار خود احتیاج به وام با درصد پایین داریم تا کار را رونق بدهیم.

وی در پایان تصریح کرد: بنابر گفته های رهبر عزیزمان که امسال را سال جهش تولید نام گذاری کردند باید کارگاه های بیشتری را گسترش بدهیم وخودمان تولید کننده و خودکفا باشیم، لذا در این مسیر نیازمند کمک و همراهی مسئولین هستیم.

0 دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید