شناسه : 48893
سه شنبه, 12/05/1399 - 09:03
نویسنده : sistan
"مهر استادی" به کمک نیازمندان شتافت؛

بسیج اساتید سیستان وبلوچستان در مسیر همدلی/رزمایش مومنانه اینبار برای کمک به دانشگاهیان لطمه دیده از كرونا

اساتید بسیجی سیستان وبلوچستان با راه اندازی پویش ملی «مهر استادی» به کمک نیازمندان آسیب دیده از کرونا رفته اند.

محبعلی رهدار، مسئول بسیج اساتید سیستان وبلوچستان بیان کرد: از زمان شیوع ویروس کرونا در کشور و در راستای عمل به فرامین نائب امام زمان (عج) مبنی بر کمک‌های مومنانه و پیرو فرمایشات معظم‌له، این قشر از بسیج اقدام به راه اندازی پویش "مهر استادی" با هدف کمک به آسیب دیدگان از  این بیماری کرد.

وی افزود: در تحقق این مسیر با همت و کمک مومنانه تعدادی از همکاران کانون بسیج اساتید دانشگاه ها، فرصتی پیش آمد تا برای یاری رساندن به هم نوعان، در سه مرحله اقدام به جمع آوری و توزیع کمک‌های مومنانه کنیم.

به گفته این مقام مسئول، طبق آموزه‌های دین مبین اسلام سفارشات زیادی برای دستگیری از نیازمندان به ویژه در شرایط سخت شده بر این اساس، استادان بسیجی به کمک افراد آسیب پذیر و نیازمند شتافته و با کمک‌های مومنانه خود مانع از آسیب پذیری بیشتر به آنان شدند.

از یاری رساندن به سیلزدگان تا رسیدگی به آسیب دیدگان کرونایی

رهدار ادامه داد: گام اول بسیج اساتید استان در راستای کمک های بشردوستانه و خداپسندانه به مردم سیل زده جنوب سیستان و بلوچستان بود که در این راستا برای کاهش آلام سیلزدگان از سطح شهرهای استان و برخی از نقاط کشور اقدام به تهیه و توزیع کمک های مومنانه صورت گرفت، به گونه ای که هرکانون دانشگاه به طور مستقل در جمع آوری و توزیع کمک ها مشارکت پویایی داشتند.

وی اذعان کرد: در مرحله دوم نیز این قشر، با جمع آوری کمک های نقدی اساتید بسیجی استان و ارسال رسیدهای واریزی به کمیته اطلاع رسانی که از سوی سازمان بسیج اساتید کشور مطرح شده بود، مشارکت کردند تا از کسب و کارهای کوچکی که از این بیماری آسیب دیده بودند حمایت کرده باشند.

عضو هیات علمی دانشگاه سیستان و بلوچستان گفت: در تداوم خدمت بی منت به ولی نعمتان جامعه و در گام سوم از رزمایش کمک های مومنانه، کانون های بسیج دانشگاه ها در استان اقدام به جمع آوری هزینه برای مشارکت در این امر خداپسندانه کردند.

وی تصریح کرد: دانشگاه آزاد زاهدان، دانشگاه زابل، ولایت ایرانشهر، دریانوردی چابهار و سایر دانشگاه ها هر کدام به فراخور وضعیت از اساتید مبالغی جمع آوری کرده تا تعدادی بسته های معیشتی تهیه و در بین نیازمندانی که شناسایی آنها از قبل انجام شده است، با حفظ شان و کرامت انسانی توزیع شود.

آغاز مرحله چهارم رزمایش کمک مومنانه

مسئول بسیج اساتید تاکید کرد: همزمان با پنج استان دیگر فردا سه شنبه چهارم اسفند ماه مرحله چهارم پویش "مهر استادی"،  به منظور حمایت مالی از دانشگاهیان آسیب دیده از کرونا آغاز می شود.

وی افزود: با شیوع ویروس کرونا افراد زیادی از نظر اقتصادی آسیب دیدند و دانشگاه‌ها نیز از این حیث مستثنی نبودند، به دلیل تعطیلی دانشگاه‌ها و برگزاری آنلاین کلاس‌ها برخی بیکار شده و عده ای از کارکنان خوابگاه ها، نیروهای شرکتی و قراردادی نیز ممکن است با مشکلاتی مواجه باشند که در این شرایط هر قشری باید افراد آسیب دیده را شناسایی کند تا همه بتوانند از کمک‌های مومنانه بهره‌مند شوند.

رهدار ادامه داد: در همین راستا با مشارکت سازمان بسیج اساتید کشور، بسیج سازندگی و قرارگاه محرومیت زدایی استان تصمیم بر آن شد تا 300 بسته حمایتی به ارزش هر بسته پنج میلیون ریال تهیه و به افراد آسیب پذیر اهدا شود.

 

0 دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید