شناسه : 48895
سه شنبه, 12/05/1399 - 09:05
نویسنده : sistan
خدمت بی منت ادامه دارد؛

جلوه‌ای از کمک‌های مومنانه بانوان بسیجی در همدلی و همراهی با نیازمندان/از توزیع بسته معیشتی تا اهدای جهیزیه در سیستان وبلوچستان

در راستای اجرای رزمایش مواسات و کمک مومنانه، بسته های معیشتی بین خانواده‌های نیازمند در سیستان وبلوچستان توزیع شد.

 خدمت بی منت بسیج و سپاه و خلق جلوه های بی نظیر از همدلی  و کمک های مومنانه در روزهای کرونایی که کسب و کار بسیاری از اقشار جامعه کساد شده است، همچنان تداوم دارد.

در تحقق این مسیر هرآنچه در توان داشتند بکار گرفته و از تمامی ظرفیت و پتانسیل های این نهاد مردمی برای کمک به آسیب دیدگان و نیازمندان بهره جستند و با کمک‌های مومنانه خود طعم شیرین همدلی را بر سفره‌های خالی بردند.

آغوش مهربانی گشودند، دست در دست هم دادند تا گره ای از مشکلات آسیب دیدگان از ویروس کرونا باز کنند و مرهمی بر زخم های کرونایی آنان باشند.

البته این اقلام در بسته های معیشتی و خوراکی خلاصه نمی شود، بلکه توزیع جهیزیه، تهیه و توزیع ماسک و مواد ضد عفونی، گان بیمارستانی، ضد عفونی و گندزدایی معابر، اجرای طرح سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و سایر موارد را نیز شامل می شود.

836 بسته معیشتی تهیه و توزیع شد

آذرکیخا، مسئول بسیج جامعه زنان سپاه سلمان سیستان وبلوچستان در گفت وگو با خبرنگار ما با بیان اینکه رزمایش کمک مومنانه در راستای همدلی و مواسات همچنان ادامه دارد، گفت: کمک های مومنانه در شرایط اقتصادی جامعه و فشاری که بر آحاد جامعه وارد شده با حضور دائمی بسیج و سپاه در کنار مردم و مستضعفین و با حفظ و کرامت آنها تداوم دارد.

وی بین کرد: بسیج و سپاه از زمان شیوع ویروس کرونا و در لبیک به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر کمک به اقشار آسیب دیده در جریان بیماری کرونا، هر آنچه در توان دارد بکارگیری کرده تا مرهمی بر دردهای نیازمندان و محرومان باشند.

این مقام مسئول ادامه داد: شناسایی نیازمندان وآسیب دیدگان از ویروس کرونا یکی ز اقدامات مهم بسیج است که از ابتدا تاکنون در دستور کار قرار دارد، در این زمینه از ظرفیت پایگاه های مقاومت در محلات استفاده کرده تا بسته های معیشتی با حفظ شان و کرامت در اختیار افراد قرار گیرد.

وی اذعان کرد: بانوان بسیجی در تحقق این مسیر دوشادوش مردان در میدان مبارزه با کرونا حضور داشته و در تهیه ماسک، مواد ضدعفونی، دوخت لباس های بیمارستانی، پخت غذا و سایر موارد مشارکت کرده اند.
 
کیخا افزود: در تداوم کمک های مومنانه طی یکماه اخیر 836 بسته معیشتی در بین نیازمندان از قبل شناسایی شده توزیع شده است.

مسئول بسیج جامعه زنان استان خاطر نشان کرد: اهدای 22 سری جهیزیه، طبخ و توزیع 700 پرس غذای گرم، توزیع 415 بسته دستکش و مواد ضدعفونی و توزیع 2 هزار و 442 عدد ماسک دیگر اقداماتی است که در راستای کاهش آلام مردم و با هدف خدمت بی منت در بین اقشار مختلف جامعه توزیع شده است.

0 دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید