شناسه : 48898
سه شنبه, 12/05/1399 - 10:09
نویسنده : sistan
‏ گام مهم بسیج فرهنگیان در پویش لبخند رضایت؛

‏4695بسته معیشتی کمک های مومنانه در مدارس سیستان و بلوچستان توزیع شد/اهدای 710 تبلت و تلفن همراه به دانش آموزان بی بضاعت

عبداله شیرازی، مدیر سازمان بسیج فرهنگیان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه کمک به ارتقای کارآمدی آموزش و پرورش یک ماموریت است، گفت: تهیه و توزیع 710 عدد تلفن همراه و رایانک(تبلت) از جمله فعالیت های عمومی نهضت کمک مومنانه بسیج فرهنگیان در استان است.

 تمام شدن هشت سال جنگ تحمیلی، پایان ایثار، فداکاری و از خود گذشتگی معلمان نبود، بلکه صدها حادثه  و رویداد دیگر صفات ایثارگرانه معلمان را به نمایش گذاشت، معلمانی که برای نجات دانش آموزان خود زیر آوار دیوار جان دادند تا آموزگاری که با حقوق خود هر روز برای دانش آموزان صبحانه می خرید و لقمه می گرفت.

این دست فداکاری ها تلفیقی از روحیه بسیجی و با علم و دانش است که اینک در روزگار کرونا که همه جای جهان در پیکاری سخت فرو رفته، نام نیک معلمان ایرانی و سیستانی و بلوچستانی آوازه دور و نزدیک است.

با این وجود اما از زمان شیوع ویروس منحوس کرونا معلمان و فرهنگیان همچون رزمندگان ۸ سال دفاع مقدس با انجام کارهای عملیاتی و سیستم آموزشی خاص و جدید آموزش را ادامه دادند تا دانش‌آموزان از تحصیل عقب نمانند.

در این میان بسیج فرهنگیان هم با هدف کمک به ارتقا آموزشی، دوشادوش آموزش و پرورش در میدان حضور یافت و با برنامه ریزی های جدی به دنبال پرکردن خلاء های موجود در پی تعطیلی مدارس برآمدند.

در همین راستا و با توجه به اینکه 2 تا 8 اسفندماه به عنوان هفته "تبیین نقش معلمان و فرهنگیان در دفاع مقدس"، نامگذاری شده به اهم این اقدامات در پهناور ترین استان کشور اشاره ای شده است.

تولید 79هزار محتوای پرورشی برای دانش آموزان در دوران کرونا

عبداله شیرازی، مدیر سازمان بسیج فرهنگیان سیستان و بلوچستان در گفت وگو با خبرنگار ما با تاکید بر این مطلب که کمک به ارتقا آموزشی، یکی از محورهای تخصصی بسیج فرهنگیان است، بیان کرد: با تعطیلی مدارس به علت جلوگیری از انتقال ویروس منحوس کرونا، فعالیت های جهادی پرورشی در قالب پویش "لبخند رضایت" با بهره گیری از ظرفیت فضای مجازی به کار خود ادامه داد، به گونه ای که 79 هزار و 943 ساعت محتوای پرورشی مجازی در اختیار 96 هزار و 788 دانش آموز با مضامین پادکست و ویدیوکست، عکس نوشته، محتوای فرهنگی و اجتماعی، ورزشی و سواد رسانه ای قرار گرفت.

وی با بیان اینکه امروز نقش معلمان در جبهه فرهنگی مهم و مشابه دوران دفاع مقدس است، افزود: توزیع 2 هزار و 510 بسته معیشتی، اهدای 2 هزار و 185 بسته لوازم التحریر و 710 تلفن همراه و رایانک(تبلت) از جمله فعالیت های عمومی نهضت کمک مومنانه بسیج فرهنگیان در سیستان وبلوچستان به شمار می رود.

این مقام مسئول ادامه داد: به همت بسیج فرهنگیان سیستان وبلوچستان از زمان شیوع ویروس منحوس تا مهرماه جاری، چهار هزار و 695 بسته معیشتی به ارزش هر عدد سه میلیون ریال تهیه و در اقصی نقاط استان توزیع شده است.

وی گفت: در راستای مشارکت در پویش لبخند رضایت، 20 کارگاه تولید ماسک در سیستان وبلوچستان راه اندازی شد که میزان تولید آنها 813 هزار و 136 عدد ماسک بود.

راه اندازی 7هزار کانال آموزشی علمی در فضای مجازی

مدیر سازمان بسیج فرهنگیان استان اذعان کرد: توزیع ماسک، مواد ضدعفونی، عینک، شیلد و مواد شوینده از دیگر اقدامات در بین اقشار مختلف بوده است.

وی با تاکید بر این مطلب که بسیج فرهنگیان باید بتواند شور، نشاط و انرژی جوانان را در راستای اهداف و ارزشهای انقلاب فعال کند، تصریح کرد: تشکیل 6 هزار و 800 گروه در فضای مجازی و 200 گروه علمی برای دانش آموزان فاقد فضای مجازی، جهت انجام فعالیت های درسی و آموزشی از جمله اقدامات انجام شده در این زمینه است.

شیرازی خاطر نشان کرد: در راستای ریشه کنی ویروس منحوس کرونا پنج هزار و 617 مدرسه در استان ضدعفونی و گندزدایی شده، همچنین آموزش پروتکل های بهداشتی و نحوه ضدعفونی محل کار به مدیران و معاونین و سرایداران مدارس و ادارات، تهیه و توزیع چهار هزار پادکست، خرید سه دستگاه آبسردکن و پنج دستگاه چای ساز برای بیماران، اهدای ماسک و تجلیل از مدافعان سلامت توسط کانون ها از دیگر اقدامات به شمار می رود.

به گفته این مقام مسئول، با توجه به اینکه شیوع ویروس کووید-19 مراجعه به مراکز انتقال خون را کاهش داده بود، هزار و 549 نفر از فرهنگیان استان با نذر خون خود ناجی زندگی بیمارانی شدند که نبض زندگی آنان در این امر خداپسندانه جاری و ساری است.
 

 

0 دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید